Asansörler, günümüzde oldukça sık kullanılan ve günlük işlerimizi hızlı bir şekilde halletmemize olanak sağlayan vazgeçilmez bir araçtır. Okul, hastane, alışveriş merkezi gibi yerlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle artan konut sayısıyla beraber yüksek katlı yapılarda vazgeçilmez bir araç haline gelmiştir. 

Asansörlerin bu kadar sık kullanılmasının sonucunda düzenli bakımının da yaptırılması gerekmektedir. Gün içerisinde birçok kez kullanılan asansörler, zamanla yıpranacak ve aşınacaktır. Yıpranan asansörler ise düzgün çalışmayacak ve sürekli arıza çıkartacaktır. Bu da can ve mal güvenliğini azaltacaktır. Periyodik bakımları yapılmamış olan asansörler güvenlik açısından kullanılması riskli ve tehlikelidir. 
Montajı tamamlanmış her asansörün periyodik bakımı zamanında ve eksiksiz yapılmalıdır. Aksi taktirde insan sağlığı için tehlikeli bir durum oluşur.  

Ergene Mühendislik olarak montajını sorunsuzca tamamlamış olduğumuz asansör sistemlerinin periyodik bakım hizmetini alanında uzman bakım servis ekibimizle vermekteyiz.